Dřevo je cesta

04.07.2020

Minulý čtvrtek jsem se účastnil setkání členů projektu Dřevo je cesta jehož značky jsem nositelem. Přebral jsem si dřevěný certifikát i doplňující materiály k nositelství. Bylo příjemné setkat se s lidmi stejně smýšlejícími a jsem velmi rád, že mohu být nositelem této značky. 

Projekt dřevo je cesta organizuje každoročně Nadace dřevo pro život za přispění Ministerstva zemědělství. Posláním Nadace je podporovat dřevo jako domácí obnovitelnou surovinu pro každodenní využití, a tím chránit naše neobnovitelné zdroje i pro další generace. 

Nadace dřevo pro život organizuje každoročně velké množství aktivit, kterými pomáhá posilovat zodpovědný přístup veřejnosti k životnímu prostředí. Je potřeba si stále připomínat, že využíváním českého dřeva chráníme životní prostředí. Mnozí si totiž neuvědomují, že české lesy, o které se naši lesníci starají trvale udržitelným způsobem, jsou naším významným národním bohatstvím a trvalým zdrojem dřeva - obnovitelné suroviny! A to je důvod, proč bychom měli využívat dřevo v našem každodenním životě. 

Prostřednictvím svojí značky BeneWood se vám snažím přinést výrobky vytvářené přesně s touto myšlenkou. Všechny výrobky jsou z udržitelných obnovitelných zdrojů, většina je z českého dřeva, mají velmi nízkou uhlíkovou stopu a jsou recyklovatelné. I v případě zasílání balíčků poštou usilujeme o co nejekologičtější přístup, výrobky jsou proto balené do recyklovaných zbytkových kartonů, recyklovaných balících papírů a s recyklovatelnou papírovou lepenkou, kde lepidlo je tvořeno z přírodních zdrojů.

Díky nositelství značky Dřevo je cesta a ve spolupráci s tímto projektem vás mohu každý měsíc seznamovat se zajímavými články a tématy, které tento projekt otevírá. Budu o všem pravidelně informovat na svém blogu. 

Zdroje a více informací se můžete dočíst také na www.drevojecesta.cz a www.drevoprozivot.cz